Strona główna/Aktualności/XXII edycja Programu Stypendiów Pomostowych - oferta dla (..)

XXII edycja Programu Stypendiów Pomostowych - oferta dla maturzystów

28 Czerwca 2023

StypendiaPomostowe_KV_2023_v.1.6

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłosiła XXII edycję Programu Stypendiów Pomostowych. Programu, który wspiera młodych ludzi ze wsi i małych miast w dążeniu do zdobycia wyższego wykształcenia. Tytułowy pomost to stypendia na I rok studiów. Otrzymało je dotąd prawie 18 400 absolwentów szkół średnich rozpoczynających studia.

Program Stypendiów Pomostowych to oferta dla tegorocznych maturzystów, pochodzących ze wsi i małych miast (do 20 tys. mieszkańców), którzy uzyskali co najmniej 100 punktów z egzaminów pisemnych na maturze, dostaną się na I rok stacjonarnych studiów I stopnia lub jednolitych studiów magisterskich w polskich publicznych uczelniach akademickich i spełnią pozostałe warunki określone w regulaminie.
W ramach Programu oferowane jest stypendium na I rok studiów w wysokości 7000 zł wypłacane w 10-miesięcznych ratach. Na kolejnych latach studiów pomoc w ramach programu adresowana jest do stypendystów osiągających dobre wyniki w nauce.

Na stronie internetowej programu www.stypendia-pomostowe.pl dostępne są szczegółowe informacje, w tym regulamin XXII edycji i jej haromonogram.

do góry