Strona główna/Aktualności/Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czeladzi kontynuuje (..)

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czeladzi kontynuuje realizację programu „Wspieraj Seniora”

13 Lipca 2021

Wspieraj Seniora

Wspieraj Seniora” to rządowy program, który skierowany jest do Seniorów powyżej 70 roku życia, którzy w trosce o własne bezpieczeństwo w związku z trwającą pandemią, zdecydowali się na pozostanie w domach. W szczególnych przypadkach wsparcie może być udzielone osobie poniżej 70 roku życia.

Usługa wsparcia polega w szczególności na dostarczeniu zakupów, zgodnie ze wskazanym zakresem, obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej, których koszty pokrywa senior. Senior płaci tylko za rzeczywisty koszt zakupów, ich dostarczenie jest nieodpłatne.

Z Programu nie mogą skorzystać osoby, które już otrzymują wsparcie w postaci usług opiekuńczych, czy specjalistycznych usług opiekuńczych.

Seniorów zainteresowanych pomocą prosimy o bezpośredni kontakt pod numerem telefonu (32) 265 14 42 w od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00- 13:00.

Więcej informacji dotyczących Programu „Wspieraj Seniora” znajduje się na stronie internetowej: https://wspierajseniora.pl/
Dla Seniora https://wspierajseniora.pl/dla-seniora/

do góry